پس از 8.5 سال امامت جمعه؛ نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد از مردم استان خداحافظی کرد

آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد پس از 8.5 سال امامت جمعه و 4.5 سال نمایندگی ولی‌فقیه در این استان، از مردم خراسان شمالی خداحافظی کرد.

آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد پس از 8.5 سال امامت جمعه و 4.5 سال نمایندگی ولی‌فقیه در این استان، از مردم خراسان شمالی خداحافظی کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در گفتار هفتگی سی‌ام آبان از مردم استان خداحافظی کرد.

وی در سال 91 با حکم مقام معظم رهبری به‌عنوان امام‌جمعه بجنورد منصوب شد و در سال 95 نیز با حکم رهبر معظم انقلاب به‌عنوان نخستین نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی منصوب شد.

آیت الله یعقوبی در طول 8.5 سال گذشته منشأ خیرات و برکات فراوانی برای خطه خراسان شمالی، باب الرضا (ع) و گنجینه معرفت‌ها بود که از آن جمله می‌توان به افزایش چشمگیر شمار نمازگزاران جمعه اشاره کرد؛ به‌گونه‌ای که در ایامی مانند ماه رمضان و محرم پس از تکمیل ظرفیت 5 هزارنفری مصلای امام خمینی (ره) بجنورد، محوطه ورودی مصلا نیز مملو از نمازگزاران می‌شد.

ارتباط شایسته با اقشار مختلف مردم، حضور مستمر در یادواره‌های شهدا در شهرها و روستاهای استان، تعامل مناسب با مدیران و مسئولان استانی، پیگیری و رفع مشکلات مردمی با استفاده از ظرفیت نهاد امامت جمعه و نمایندگی ولی‌فقیه و … تنها برخی از اقدامات و فعالیت‌های نماینده پرتلاش و جهادی ولی‌فقیه در خراسان شمالی در سال‌های اخیر بود.

تکمیل و ترمیم و زیباسازی مصلای امام خمینی (ره) بجنورد و محوطه آن، احداث دفتر امام‌جمعه و حسینیه شهدا، احداث مهد آدینه ویژه فرزندان و کودکان نمازگزاران جمعه، زمینه‌سازی برای ارتقای مدیریتی حوزه علمیه خراسان شمالی و احداث چند مدرسه علمیه جدید در استان با استفاده از بودجه سفر مقام معظم رهبری، راه‌اندازی سطح سه و چهار حوزه علمیه در خراسان شمالی، نهادسازی و ریل‌گذاری مسائل و موضوعات فرهنگی در استان ازجمله بنیاد عفاف و حجاب، مؤسسه سبک زندگی اسلامی و … از دیگر اقدامات آیت الله یعقوبی در خراسان شمالی بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن