نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: گرانی‌های بی‌رحمانه دشواری تحریم‌های ظالمانه دشمن را دوچندان می‌کند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: دولت نباید اجازه دهد گرانی‌های بی‌رحمانه و بدون منطق دشواری تحریم‌های ظالمانه دشمن را دوچندان کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: دولت نباید اجازه دهد گرانی‌های بی‌رحمانه و بدون منطق دشواری تحریم‌های ظالمانه دشمن را دوچندان کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در دیدار با شماری از مسؤولان استانی، با اشاره به باقی ماندن هشت ماه سرنوشت‌ساز از عمر دولت دوازدهم، بر خدمات‌رسانی شایسته دولت به مردم تا آخرین روز کاری تأکید کرد.

وی افزود: دولت باید هشت ماه آینده را بدون فوت وقت و اغتنام ساعات و روزهای آن، غنیمت بشمرد و در حد توان و امکانات گام‌های بلند خدمت به ملت بزرگ ایران را بردارد.

آیت الله یعقوبی با اشاره به ضرورت تمرکز دهی و اولویت‌بخشی بر مدیریت مقابله با کرونا با فرماندهی واحد از سوی دولت، اضافه کرد: به فرموده رهبر حکیم انقلاب اسلامی سلامت مردم بر امنیت و معیشت ایشان اولویت دارد.

وی تصریح کرد: اگر سلامت نباشد امنیت و معیشت هم تحقق پیدا نخواهد کرد؛ بنابراین اکنون که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا درگیر این ویروس منحوس هستند، باید مسئله اول دولت مبارزه هدفمند و فراگیر با سیاست‌های هماهنگ و غیر منفعلانه در مدیریت مقابله با کرونا باشد.

آیت الله یعقوبی خاطرنشان کرد: اکنون شرایط دشوار زندگی و سلامت مردم در اثر کرونا و تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران وضعیت معیشت، کار و اقتصاد، سلامت و جان مردم را تهدید جدی کرده است درنتیجه دولت باید با هماهنگی بیشتر و روحیه جهادی و مدیریت روان‌تر، تمام توان و امکانات خود را برای رفع گرانی‌های بدون دلیل و منطق به کار بگیرد.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: گرانی‌های ظالمانه و بدون منطق نباید دشواری تحریم‌های ظالمانه دشمن را دوچندان کند.

وی با تأکید بر همفکری و هم‌افزایی دولت با سایر قوا، اظهار کرد: همکاری و هم‌افزایی وظیفه تمام قوا با یکدیگر است، مجلس و قوه قضائیه باید با تمام قوا به کمک دولت بیایند؛ اما دولت نیز باید تمام توان خود را بر این همکاری و هم‌افزایی بگذارد.

آیت الله یعقوبی گفت: مجلس کنونی تازه تشکیل شده و توان خوبی دارد و قوه قضائیه نیز به‌درستی به میدان آمده است؛ ازاین‌رو به مصلحت نیست جلسات شورای هماهنگی اقتصادی و نشست‌های سران قوا به بهانه‌های کوچک و خُرد تعطیل شود.

امام‌جمعه بجنورد همچنین با تأکید بر پرهیز از افزایش بدهی‌های ملی از سوی دولت، افزود: دولت دوازدهم باید تمام توان خود را بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بگذارد و به‌گونه‌ای عمل نکند که تلقی شود دولت قصد دارد زمین سوخته را به دولت آینده تحویل دهد؛ چراکه این کار قانونا و اخلاقاً شایسته و صحیح نیست.

 

خدمت مسئولان به مردم در زمره بالاترین عبادات و افضل قُرُبات است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فراهم‌سازی شرایط برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و حداکثری باید یکی دیگر از اولویت‌های دولت در هشت ماه باقی مانده باشد، اظهار کرد: کمتر کسی است که ارتباط کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس را با وضعیت بد اقتصادی انکار کند.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: ازاین‌رو وظیفه اول دولت در این مسیر، هدایت و مدیریت اجرایی کشور به‌گونه‌ای است که منجر به اعتمادسازی بیشتر مردم شده و بخش قهر کرده از صندوق‌ها را به پای صندوق رأی برگرداند، این البته وظیفه همه قوا و دستگاه‌ها است اما سهم عمده و اصلی دولت انکارناپذیر است.

وی اضافه کرد: وظیفه مهم دیگر دولت و دولتمردان، پرهیز از هرگونه اقدامی است که شائبه دخالت در انتخابات را به افکار عمومی تزریق کند.

آیت الله یعقوبی با تأکید بر پاسداشت مرزهای قانون و اخلاق، اظهار کرد: دولت و رئیس‌جمهور نماد مردم‌سالاری دینی است و همان‌گونه که به فرموده رهبر عزیز انقلاب حفظ حرمت رئیس‌جمهور و دولت و مسئولان لازم است طبعاً رعایت مرزهای قانونی و اخلاقی در مواجهات کلامی و لسانی، نقدپذیری و رواداری، پرهیز از اظهارات غیرضروری و غیرکارشناسی در هر عرصه، بیش از هرکس از دولتمردان مورد انتظار است.

وی با اشاره به ضرورت فعال‌سازی دستگاه دیپلماسی کشور در مدت‌زمان باقی مانده از عمر دولت دوازدهم، افزود: اگرچه شرایط دشوار کرونایی فعالیت‌های دیپلماتیک را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است؛ اما نگاه فرصت ساز به این شرایط و بهره‌مندی از فرصت‌های پیش‌آمده و توجه به نگاه رهبر انقلاب در نگاه به شرق، استفاده از ظرفیت همسایگان و حامیان و هم‌پیمانان منطقه‌ای و جهانی، با استفاده از فناوری نوین ارتباطی، دیپلماسی عمومی، ائتلاف‌سازی بر محور مقاومت و پیگیری رفع موانع بازپرداخت بدهی‌های کشورهای مختلف به ایران، باید در فهرست اولویت‌های وزارت خارجه باشد.

آیت الله یعقوبی گفت: درست است که دولت در اداره کشور با دشواری‌های زیادی روبروست اما این مشکل نباید منجر به تصمیمات شتاب‌زده‌ای چون ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو سال قبل شود که میلیاردها تومان خسارات را به کشور وارد آورد.

وی تصریح کرد: همچنین است طرح پیش‌فروش نفت به مردم و فراخوان مردمی برای سرمایه‌گذاری در بورس و مانند آن‌که بیشتر برای رفع کسری بودجه در سال جاری به کار می‌آمد و یک خزانه خالی را برای دولت آینده به میراث می‌گذاشت نباید دیگر تکرار شود.

آیت الله یعقوبی گفت: این‌ها گام‌های اساسی است که دولت دوازدهم می‌تواند و باید بردارد، روزهای خدمت به سرعت می‌گذرند و آنچه می‌ماند آثار خدمات ما به مردمی است که در طول تاریخ حتی در صدر اسلام نظیر ندارند و هرگونه خدمت و نوکری مسئولان در حق ایشان، بالاترین عبادات و افضل قُرُبات است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن