نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: وقف جمعی و مشارکتی با نیات روز در جامعه ترویج یابد

امام‌جمعه بجنورد با گرامیداشت دهه وقف خواستار تبلیغ و گسترش وقف جمعی و مشارکتی در جامعه با موضوعات روز شد و گفت: می‌توان این موارد را وقف‌های مدرن از نگاه فقهی دانست.

امام‌جمعه بجنورد با گرامیداشت دهه وقف خواستار تبلیغ و گسترش وقف جمعی و مشارکتی در جامعه با موضوعات روز شد و گفت: می‌توان این موارد را وقف‌های مدرن از نگاه فقهی دانست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اوقاف و امور خیریه استان با تقدیر از عملکرد خوب اوقاف در همه زمینه‌ها، خواستار تبلیغ و گسترش وقف جمعی و مشارکتی در جامعه با موضوعات روز شد و گفت که آن را می‌توان وقف‌های مدرن از نگاه فقهی دانست.

وی با بیان این‌که اوقاف یکی از مجموعه‌هایی خیر گستر است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، ارزش‌های دینی و اخلاقی در آن تبلیغ و ترویج می‌شود، افزود: وقف در آیات قرآن و روایات جایگاه والایی دارد و به اهمیت وقف تأکید فراوان شده است.

آیت‌الله یعقوبی اضافه کرد: همان‌طور که شهدا با بذل جان گران‌بهای خود در راه خدا جاویدان می‌شوند و در نزد خدا روزی می‌خورند، انسان نیز می‌تواند با بخشش مال، خود را به مقام عندالله برساند «و عند ربهم یرزقون» شود.

وی ابراز کرد: وقف جهاد با مال است و هر آنچه نزد ماست از بین رفتنی است و هر چه نزد خداست باقی است و به همین دلیل به وقف احسان ماندگار و عمل جاویدان می‌گویند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی افزود: وقف تمرین جدا شدن از مال دنیا و یکی از فلسفه‌های وقف در اسلام تمرین مرگ و آماده شدن برای رفتن است و دل کندن از این دنیا را آسان می‌کند.

وی ادامه داد: در دهه وقف باید فلسفه، دلایل و اهمیت وقف در گفت‌وگو با مردم در رسانه‌ها و فضای مجازی تبیین شود و ما امروز به وقف‌های فرهنگی بیشتر نیازمندیم و وقف باید برای گسترش مفاهیم دینی و اسلامی قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن