نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: غلظت و نفوذناپذیری ملت ایران سبب غیظ دشمنان شده است| جبهه مقاومت در منطقه؛ فتح الفتوح انقلاب اسلامی است

امام جمعه بجنورد گفت: سبک زندگی جامعه دینی بر استواری، غلظت، غیرت و عزت استوار است؛ یعنی نه‌تنها تسلیم برنامه دشمن نمی‌شود؛ بلکه اهداف دشمن را خنثی‌سازی می‌کند و همین غلظت و نفوذناپذیری ملت ایران سبب غیظ دشمنان شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در دیدار بانوان نخبه بسیجی استان، با اشاره به ایستادگی امت اسلام و جبهه حق در برابر استکبار و کفر، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن غلظت مسلمان و غیظ دشمنان در مقابل هم قرار دارد.

وی با بیان اینکه غلظت به معنای ستبری و نفوذناپذیری و سربلندی است، افزود: امت و جامعه اسلام جامعه‌ای است که در برابر حرکات موذیانه دشمنان و منافقان نه‌تنها عقب‌نشینی نمی‌کند بلکه روزبه‌روز استوارتر و محکم‌تر خود را در مواجهه با دشمن قرار می‌دهد و شدت ایستادگی و نفوذناپذیری خود را به نمایش می‌گذارد.

آیت الله یعقوبی گفت: بر این اساس تاروپود امت اسلام بر غیرت و همت و عزت بنا شده است و این‌گونه نیست که هر کسی بتواند اراده خود را بر جامعه دینی تحمیل کند، بلکه الگوی بیگانه را پس می‌زند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: درواقع یکی از ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی این است که تهاجم دشمن را در همه حوزه‌ها پس می‌زند و در مقابل اقدامات موذیانه منفعل نیست.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس ما هم باید در برابر ناملایمات منعطف باشیم ولی منفعل نباشیم، به‌عنوان‌مثال در مواجهه با خانم بدحجاب لازم نیست تندخویی کرده و برخورد بدی بکنیم بلکه باید با زبان نرم و ملایمت او را به حوزه ارزش‌ها بیاوریم.

امام‌جمعه بجنورد ادامه داد: مقابله با ناهنجاری‌ها باید متناسب با جرم باشد، به‌عنوان‌مثال با تذکر و نصیحت و یادآوری به مقابله با بدحجابی برویم.

آیت الله یعقوبی گفت: سبک زندگی جامعه دینی بر استواری، غلظت، غیرت و عزت استوار است؛ یعنی نه‌تنها تسلیم برنامه دشمن نمی‌شود؛ بلکه اهداف دشمن را خنثی‌سازی می‌کند.

وی اضافه کرد: وقتی جامعه دینی این‌گونه باشد دشمنان موضع گرفته و غیظ پیدا می‌کنند و قرآن هم در مورد این دشمنان می‌گوید بگذارید از این غیظ و عصبانیت بمیرند.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی اظهار کرد: دشمن هیچ‌وقت برای ما خوشحالی نکرده و خیر و صلاح ما را نمی‌خواهد، در مقابل هر وقت ببیند مسیر درست را طی می‌کنیم عصبانی می‌شود.

وی با بیان اینکه هرچه نشاط اجتماعی و حضور میدانی و جهادی و انقلابی ما بیشتر باشد عصبانیت دشمن بیشتر می‌شود، افزود: غلظت ما و غیظ دشمن یک اصل و اساس است؛ بر این اساس هر وقت رسانه‌های بیگانه شلوغ کرده و می‌بینید که قله‌های مسؤولین نظام جمهوری اسلامی را می‌زنند بدانید که این‌ها خیلی عصبانی شده‌اند؛ زیرا مکر و نقشه‌های آن‌ها نقش بر آب شده است.

 

جبهه مقاومت در منطقه فتح الفتوح انقلاب اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، اظهار کرد: ما باید در هر مسئله‌ای خشنودی خدا و پیامبر و رهبری جامعه را ملاک کار خود قرار دهیم و هیچ‌وقت توقع نداشته باشیم دشمن برای ما کف زده و خوشحالی کند، در مقابل باید بدانیم هرچه جلوتر رفته و بالغ‌تر و نخبه‌تر شویم عصبانیت دشمنان بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان از این عصبانی هستند که ما در حال تمدن سازی و ساخت جامعه جهانی الگو هستیم، افزود: دشمن از این ناراحت است که ما به برکت شهدا و امام شهدا جامعه‌ای مستقل درست کرده‌ایم و روند جامعه ما روندی رو به رشد و رو به کمال و استقلال همه‌جانبه و اقتدار است.

آیت الله یعقوبی گفت: جامعه‌ای که ولی دارد یأس ندارد؛ ازاین‌رو نباید در برابر دشمنان و بدخواهان یأس به سراغ ما بیاید.

وی با بیان اینکه همه ما دغدغه‌های مقدسی داریم اما نباید اجازه دهیم یأس و ناامیدی سراغ ما بیاید، افزود: یأس زدایی از جوانان و امیدآفرینی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است

وی اضافه کرد: اگرچه جریان‌های حاشیه‌ای وجود دارد اما متن جامعه ما متعلق به شهدا است و این‌گونه حواشی مانند کف روی آب از بین رفتنی هستند و آنچه باقی می‌ماند جریان حق است.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: رسانه‌های بیگانه همانند کف روی آب هستند که گاهی جولان می‌دهند؛ اما اصل آب رودخانه که همان انقلاب باشد جاری و ساری است.

وی با بیان اینکه دشمن از گستردگی و افزایش حوزه انقلاب اسلامی ناراحت است، افزود: جبهه مقاومت در منطقه فتح الفتوح انقلاب اسلامی است، دشمن تلاش بسیاری کرد تا منطقه را به آشوب کشانده و علیه ایران بشوراند اما نتوانست و در عوض حوزه جبهه مقاومت گسترده‌تر شد.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: انقلاب ما توفنده به جلو می‌رود و خار و خاشاک‌های حاشیه‌ای را دیر یا زود به بیرون پرت می‌کند.

وی اظهار کرد: باید به ابزار و امکانات روز مجهز شده و میدان‌های وسیعی را تحت پوشش قرار دهیم و فرهنگ‌های غلط را از جامعه خود دور کنیم.

آیت الله یعقوبی گفت: یکی از اهداف شوم دشمنان ضعیف کردن اقتدار جمعیتی ما است؛ به همین دلیل مبلغ تک‌فرزندی هستند و می‌خواهند تعداد ما کم شده و شمار خودشان افزایش یابد در حالی که یک‌پایه اقتدار ایران مقتدر جمعیت است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن