نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: شهدا ابرمردان صداقت هستند| حماسه ماندگار مردم خراسان شمالی در استقبال از رهبری

امام‌جمعه بجنورد در مراسم استقبال از پیکر مطهر سه شهید تازه تفحص شده گفت: این بزرگواران ابرمردان صداقت هستند، کسانی که با صداقت زیستند، با صداقت جنگیدند و با صداقت و اخلاص تمام به دیدار معشوق شتافتند.

امام‌جمعه بجنورد در مراسم استقبال از پیکر مطهر سه شهید تازه تفحص شده گفت: این بزرگواران ابرمردان صداقت هستند، کسانی که با صداقت زیستند، با صداقت جنگیدند و با صداقت و اخلاص تمام به دیدار معشوق شتافتند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، پیکر مطهر سه شهید تازه تفحص شده خراسان شمالی در دوران دفاع مقدس، روز دوشنبه در میان استقبال مردم، خانواده معظم شهدا، استاندار و شماری از مسئولان استان وارد فرودگاه بجنورد شد.

اجسام پاک این شهدا که همگی از نیروهای بسیج مردمی بوده‌اند، اخیراً توسط گروه‌های تفحص کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح کشف و شناسایی شده و امروز پس از ورود به بجنورد، در میان حزن و اندوه اقشار مختلف مردم مرکز خراسان شمالی که در فرودگاه شهدای استان گردآمده بودند، برای خاک‌سپاری در زادگاه‌هایشان، به شهرستان‌های اسفراین، فاروج و جاجرم انتقال یافت.

آیت‌الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد در آیین استقبال از پیکر این شهدا در سخنانی از شهیدان به‌عنوان «ابرمردهای قرآنی» یاد کرد و گفت: قرآن برای ما ابرمردها را معرفی کرده است، ابرمردهای عبادت، مردانی که هیچ‌چیز آن‌ها را از یاد خدا غافل نکرد و تمام سرمایه‌شان خداوند بود و هیچ‌چیزی باعث نشد که از یاد خدا غافل شوند.

وی اظهار داشت: این بزرگواران ابرمردان صداقت هستند، کسانی که با صداقت زیستند، با صداقت جنگیدند و با صداقت و اخلاص تمام به دیدار معشوق شتافتند.

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به روایتی که هنگام ورود انسان‌های پاک و مؤمن به بهشت، از داخل بهشت به آنان سلام داده می‌شود، گفت: سلام بر شما خوبان و بر شما انسان‌های پاک، به خاطر استقامت و مردانگی که از خود نشان دادید ما به شما ابرمردها احترام می‌گذاریم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه شرایط خاص کرونایی موجب شد که نتوانیم استقبال باشکوه و درخوری از این شهدای گران‌قدر داشته باشیم، تأکید کرد: ما همان مردمی هستیم که وقتی رهبر معظم انقلاب، استان ما را به قدوم خود مزین کردند، چنان شور و غوغایی به پا کردیم و حماسه‌ای ماندگار آفریدیم.

شهید محمدحسین ایمانی، فرزند محمد، متولد ۶ تیرماه ۱۳۴۴، هشتم مردادماه ۱۳۶۲ در ۱۸ سالگی در منطقه عملیاتی فکه به فیض رفیع شهادت نائل شد، شهید قربانعلی کبریایی، فرزند عبدالعلی، متولد ۹ تیر ۱۳۴۵، در ۲۷ فروردین ۶۴ و در حالی که تنها ۱۹ بهار از زندگی‌اش گذشته بود در منطقه عملیاتی بدر در جزیره مجنون به شهادت رسید و شهید حمیدرضا قویدل، فرزند محمد، متولد یکم اسفند ۱۳۴۴ در دهم اسفند ۱۳۶۱ در ۱۸ سالگی، در عملیات والفجر یک در منطقه شرهانی به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

خراسان شمالی که بیش از سه هزار شهید و ۶ هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده، ۳۵ هزار رزمنده در جبهه‌ها داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن