نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: سازمان عقیدتی سیاسی مکمل و مقوم نیروهای مسلح است| پیوند زینت‌های معنوی به زینت‌های ظاهری ارتش

امام‌جمعه بجنورد گفت: این هنر انقلاب بود که ارتش و نیروهای مسلح را به حوزه علمیه پیوند زد و به ارتش و سپاه و نیروی انتظامی پیوست فرهنگی داد تا امروز سازمان عقیدتی سیاسی به‌عنوان مکمل سوخت حرکت نیروهای مسلح عمل کرده و سرعت و سبقت و حرکت آن‌ها را به سمت اهداف سرعت بخشد.

امام‌جمعه بجنورد گفت: این هنر انقلاب بود که ارتش و نیروهای مسلح را به حوزه علمیه پیوند زد و به ارتش و سپاه و نیروی انتظامی پیوست فرهنگی داد تا امروز سازمان عقیدتی سیاسی به‌عنوان مکمل سوخت حرکت نیروهای مسلح عمل کرده و سرعت و سبقت و حرکت آن‌ها را به سمت اهداف سرعت بخشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در دیدار با فرماندهان و مسؤولان عقیدتی سیاسی تیپ 130 شهید دلجویان ارتش مستقر در خراسان شمالی که به مناسبت بیست و چهارم مهرماه سالروز تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی برگزار شد، با اشاره به نقش و جایگاه این سازمان در ارتش، اظهار کرد: در همه شئون جامعه، علم و ایمان به‌صورت تومان مایه رفعت و سرافرازی است.

وی با اضافه کرد: سبک زندگی اسلامی ما مزین به علم و ایمان شده و انسان‌هایی که آگاهی و بصیرت و علم دارند مزین به این نعمت الهی هستند؛ چراکه قرآن می‌گوید یکی از چیزهایی که زینت‌بخش انسان است علم و آگاهی و بصیرت او است.

آیت الله یعقوبی با اشاره به اینکه هر چیزی که به صلاح انسان کمک کند زینت است، افزود: برخی چیزها مانند مال و فرزند زینت ناپایدار در زندگی هستند؛ اما اگر همین مال جهت‌دهی معنوی شده و فرزندان تربیت دینی شوند، در این صورت همین زینت ناپایدار به زینت پایدار تبدیل شده و ماندگار می‌شود.

رییس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: ارتش و ارتشیان به خودی خود زینت ولایت بوده و به طور کلی نیروهای مسلح ما زینت‌بخش نظام اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه نظم، هوشیاری، آگاهی، دیدبانی و رصد نسبت به مسائل امنیتی و انتظامی زینت ارتشی‌ها است، ادامه داد: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش باید زینت‌های معنوی را در کنار زینت‌های ظاهری قرار داده و به‌گونه‌ای فعالیت کند که زینت‌های معنوی، زینت‌های ظاهری را تحت‌الشعاع قرار دهد.

آیت الله یعقوبی با اشاره به اینکه سازمان عقیدتی سیاسی باید فرمان‌برداری از مقام‌ها و فرهنگ مطیع و مطاع بودن را در ارتش نهادینه کند، افزود: سازمان عقیدتی سیاسی تشکیل شد تا نیروهای مسلح ما هم زینت ظاهری و هم زینت معنوی پیدا کنند.

وی اضافه کرد: این مجموعه به کمک ارتش آمده تا ارتش دو بال متوازن نظم و تشکیلات و انضباط و بال معنویت و هدایت و بصیرت پیدا کند و با این دو بال پرواز کند.

 

سازمان عقیدتی سیاسی باید زینت‌های معنوی را به زینت‌های ظاهری ارتش پیوند دهد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: خداوند ما را در زمانی و در مقطعی از تاریخ دنیا قرار داده است که دیدیم می‌شود هم نظم ظاهری و هم نظام معنوی داشت؛ زیرا نظم و نظام هر دو انسان را در سکوی پرش به‌سوی تقرب الی الله قرار می‌دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: به برکت این نعمت، امروز شاهد افتخارآفرینی و اقتدار ارتش هستیم؛ به‌گونه‌ای که امروز ارتش آبروی نظام شده و هراس در قلب دشمنان افکنده است.

وی با تأکید بر اینکه باید زینت‌های انقلاب را قدر بدانیم، یکی از این زینت را نعمت ولایت دانست و گفت: ما افتخار می‌کنیم در رأس نظام اسلامی عالمِ عادلِ حکیمی قرار دارد که از بهترین‌های دوران ما است.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: امروز فرمانده کل قوا گل سرسبد ایرانیان است و این افتخار است؛ ازاین‌رو ما و نیروهای مسلح باید بکوشیم زینت ولایت و فرمانده کل قوا باشیم.

وی با بیان اینکه ما برکات این امر مهم را در زمان جنگ دیدیم، افزود: امام درعین‌حال که مرجع تقلید بود فرمانده مدیر و مدبری هم بود که جنگ را با عقلانیت و تدبیر مدیریت کرد.

آیت الله یعقوبی ادامه داد: امام راحل می‌فرمود: ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و با این نوع عملکرد درعین‌حال که فرماندهی می‌کرد برای رزمندگان مکتب اخلاقی و عرفانی بود، امام خطاب به رزمندگان می‌فرمود من دست و بازوی شما را می‌بوسم اما بدانید خرمشهر را خدا آزاد کرد و این مکتب تربیتی و اعتقادی و انسان‌سازی بود.

وی تصریح کرد: صبغه ارتش و نیروهای مسلح ما بسیار درخشان است؛ زیرا در رأس آن عالم دین‌شناسی قرار داشت که معلم و مربی بود و جبهه جنگ را به کلاس عقیدتی تبدیل می‌کرد.

آیت الله یعقوبی در ادامه خطاب به مسئولان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: هرچه بیشتر در این بعد کار کنیم نتیجه بهتری می‌گیریم؛ زیرا سازمان عقیدتی سیاسی مکمل سوخت حرکت نیروهای مسلح بوده و سرعت و سبقت و حرکت آن‌ها به سمت اهداف را سرعت می‌بخشد.

وی خاطرنشان کرد: این هنر انقلاب بود که ارتش و نیروهای مسلح را به حوزه علمیه پیوند زد و به ارتش و سپاه و نیروی انتظامی پیوست فرهنگی داد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن