نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: ائمه جمعه در کشور امتداد شبکه منور ولایت هستند| ناکارآمدنمایی نظام محور جریان تحریف است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: شبکه نورانی ائمه جمعه کشور امتداد شبکه منوِّر ولایت بوده و راهبری ملی امام المسلمین را پیگیری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: شبکه نورانی ائمه جمعه کشور امتداد شبکه منوِّر ولایت بوده و راهبری ملی امام المسلمین را پیگیری می‌کنند.

به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در نشست با شماری از مسؤولان فرهنگی استان، به تبیین مأموریت دولت جوان حزب‌اللهی در مقطع پایانی تحقق سند چشم‌انداز بیست‌ساله ایران اسلامی پرداخت.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های ممتاز دولت آینده، قرار گرفتن در مقطع زمانی سال 1400 تا 1404 است که سال 1404، سال تحقق سند چشم‌انداز بیست‌ساله ایران اسلامی است، افزود: با اتمام این دولت، تقریباً 80 درصد زمان تحقق چشم‌انداز سپری خواهد شد و دولت بعدی می‌بایست حداکثر تلاش خود را به کار گیرد تا در 20 درصد زمان باقی‌مانده بالاترین درصد تحقق سند چشم‌انداز را محقق سازد و این مهم تنها از دولت جوان حزب‌اللهی برمی‌آید.

آیت الله یعقوبی با اشاره به اینکه از این منظر مطالبه مهم رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش برای روی کار آمدن چنین دولتی اهمیتی مضاعف دارد، اضافه کرد: در این راستا نقش نخبگان فرهنگی و مذهبی به‌ویژه ائمه جمعه در نسبت با تحقق حداکثری سند چشم‌انداز ذیل تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات رهبر حکیم انقلاب باید گفت اگر دولت جوان حزب‌اللهی در این مقطع زمانی حسّاس محقق نشود، کشور در معرض آسیب‌های بسیار جدی قرار می‌گیرد؛ ازاین‌رو همه باید به رسالت خود در خصوص این مطالبه مهم و راهبردی امام خامنه‌ای آگاه باشند.

امام‌جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: ائمه جمعه و نهاد نماز جمعه می‌توانند بین این دو گفتمان یعنی گفتمان سند چشم‌انداز 1404 و گفتمان دولت جوان حزب‌اللهی نسبت عینی برقرار کنند.

وی افزود: جنس مواجهه ائمه جمعه با مسائل خُرد و کلان ملی و منطقه‌ای از جنس مواجهات فرهنگی است. کما اینکه نوع مواجهه رهبر معظم انقلاب نیز با مسائل کشور فرهنگی است و معظم له با اینکه در بخشی از مسؤولیت خطیرشان فرماندهی نیروهای مسلح را نیز بر عهده دارند، با این حال مواجهات اولیه ایشان مواجهه راهبری فرهنگی است.

آیت الله یعقوبی گفت: شبکه نورانی ائمه جمعه کشور نیز که امتداد شبکه منوِّر ولایت هستند، باید راهبری ملی امام المسلمین را در عرصه منطقه مأموریتی خود، راهبری منطقه‌ای کرده و در این راستا تلاش کنند.

 

ناکارآمدنمایی نظام محور جریان تحریف است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره دولت جوان حزب‌اللهی، اظهار کرد: همه مردم و متولیان فرهنگی برای تحقق این مطالبه به‌ویژه در چهار سال پایانی چشم‌انداز بیست‌ساله ایران اسلامی رسالت همگانی دارند.

وی با اشاره به ضرورت بازخوانی چشم‌انداز فرهنگی سند چشم‌انداز 1404 از نقشه مهندسی فرهنگی کشور، اظهار کرد: برای بازخوانی چشم‌انداز فرهنگی در سند چشم‌انداز 1404 باید به بالادستی‌ترین سند فرهنگی کشور یعنی نقشه مهندسی فرهنگی کشور مراجعه کرد.

آیت الله یعقوبی اضافه کرد: آنچه ما مسئولان فرهنگی باید در این مقطع زمانی به آن توجه داشته باشیم راهبرد اصلی گفتمان سازی دولت جوان حزب‌اللهی در جهت تحقق حداکثری سند چشم‌انداز 1404 با ملاحظه اولویت تبلیغ بخش فرهنگی این چشم‌انداز است.

وی با بیان اینکه گفتمان سازی دولت جوان حزب‌اللهی چند اقدام مهم و جدی می‌طلبد، افزود: اشراف و آشنایی کامل با چشم‌انداز فرهنگی سند 1404 و آشنایی با روش گفتمان سازی ازجمله این ملزومات است.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: علاوه بر این مواجهه صحیح و منطقی با موج تحریف‌هایی که جریان غیرانقلابی و ضدانقلابی در فضای جامعه ایجاد می‌کنند از دیگر اقدامات مهمی است که باید به‌صورت ویژه به آن اهتمام داشته باشیم، تحریف‌های مسمومیت‌زایی که دستگاه محاسبات خواص، نخبگان و عموم مردم را مختل می‌کند.

وی ادامه داد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امسال در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان با اشاره به جنایت تحریم آمریکا علیه ملت ایران از جریان تحریف نیز نام برده و فرمودند: به موازات تحریم یک جریان تحریف هم هست؛ تحریف حقایق، واژگون نشان دادن واقعیات؛ چه واقعیات کشور ما، چه واقعیات مرتبط با کشور ما.

آیت الله یعقوبی گفت: درواقع بیانات معظم له در عید سعید قربان، هم حاوی یک بشارت بود و هم یک انذار؛ بشارتِ شکستِ آمریکا در جریانِ تحریم ملّت ایران و انذار ملّت ایران از جریانِ تحریف به‌عنوان خطّ موازی و حمایتی جریان تحریم که همچنان فعّال و خطیر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم این خط تحریف با گفتمان سازی صحیح و کامل برطرف شود، افزود: در این زمینه محوری‌ترین تحریفی که تقریباً همه شایعات، دروغ‌پراکنی‌ها، شبهه افکنی‌ها، جنگ روایت‌ها و خُرده تحریفات را جهت‌دهی می‌کند و تمام این شیطنت‌ها را به جریان تحریف مُبدَّل می‌سازد، تحریف ناکارآمدنمایی نظام جمهوری اسلامی است که همه ما باید نسبت به آن هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن