امام جمعه بجنورد: شهدا پشتوانه نظام و ملت هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: وجود بابرکت شهدا برای ملت ما پشتوانه و برای نظام اسلامی مایه اقتدار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: وجود بابرکت شهدا برای ملت ما پشتوانه و برای نظام اسلامی مایه اقتدار است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، آیت الله ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد اظهار داشت: مسیر حرکت در راستای ارزش های شهدا باید پررهرو باشد و باید قدردان جانفشانی شهدا باشیم.

وی با تاکید بر لزوم آشنایی با ارزش های شهدا افزود: عشق الهی بود که شهادت را رقم زد، شهدا، شوق و عشق شهادت داشتند و خود را برای آن آماده کردند، برخی هم به یادگار از روزهای جبهه، ماندند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: شهدا، شوق شهادت را از اولیاءالله آموختند و شریف ترین مرگ را اختیار کرده و به آن دست یافتند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و مظلومیت آن بزرگوار، گفت: آن امام همام، در میان دوستان خود غریب بودند، کار ایشان به جایی رسید که خودی های نادان او را مورد حمله قرار می دادند.

امام جمعه بجنورد بر دشمن شناسی در جامعه تاکید کرد و گفت: مردم زمان امام علی(ع) و امام حسن(ع) قدرت تحلیل سیاسی نداشتند و به همین خاطر قدرتمندترین و شریف ترین انسان زمان را تحت فشار قرار دادند.

وی افزود: اکنون هم همین وضعیت مصداق دارد و اگر فردی اهل نماز باشد اما دوست و دشمن را نشناسد و تحلیل سیاسی نداشته باشد، این آسیب زا خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی سالمندان، بر تکریم و احترام بزرگان تاکید کرد.

بی‌بصیرتی مردم صلح را به امام حسن تحمیل کرد

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی گفت: بی‌بصیرتی و عدم تحلیل سیاسی جامعه و یاران امام، صلح را به آن حضرت تحمیل کرد.

وی اظهار کرد: افراد اطراف امام حسن در جنگ سست‌عنصر بودند و به علت عدم تحلیل سیاسی موجبات شکست امام حسن و برقراری صلح را ایجاد کردند.

وی با تأکید بر لزوم وجود تحلیل سیاسی در میان جامعه تصریح کرد: مطالعه تاریخ و درس عبرت‌های تاریخی راه را به ملت نشان می‌دهد و با افزایش تحلیل سیاسی مردم می‌توان مانع از فریب دشمنان اسلام شد.

امام‌جمعه بجنورد همچنین در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه بر استقلال امت اسلامی تأکید کرد و گفت: وابستگی به بیگانگان عاملی می‌شود تا تهدیدها و تحریم‌ها در کشور اثرگذار باشد اما در صورت وجود استقلال ترسی از مشکلات خارجی ایجاد نمی‌شود.

وی افزود: ویژگی امت اسلامی تصمیم‌گیری مستقل از شرق و غرب است و حفظ استقلال در عرصه‌های مختلف همچون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ازجمله این ویژگی‌ها است.

خطیب جمعه بجنورد همچنین با اشاره به تلاش کفار برای عقب‌ماندگی امت اسلامی ادامه داد: کفار نگران پیشرفت امت اسلامی هستند و ایستادگی در برابر دشمن بسیار مورد تأکید و اهمیت زیادی دارد.

وی بر جلوگیری از افراط‌وتفریط نیز تأکید کرد و گفت: عبادت و سیاست در کنار هم مسیر امت اسلامی را تشکیل می‌دهد و مؤمن واقعی باید نسبت به مسائل روز آگاه بوده و در آگاهی کامل زندگی کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همچنین با اشاره به جایگاه شهدا در دین اسلام خاطرنشان کرد: شهدا با شوق به این مقام رسیدند و شیفته آن بودند.

وی افزود: شهادت، شریف‌ترین مرگ‌ها است و شهدا به‌عنوان شیرمردان شیطان ستیز، شهد شهود را نوشیدند و به مقام شاهدان مبشر دست یافتند.

امام‌جمعه بجنورد ادامه داد: شهدا همچون شمش‌های طلا سرمایه‌ای برای امت و ملت محسوب می‌شوند که این گنجینه‌های درخشان و ارزشمند باعث سرافزاری و عزتمندی مردم جامعه است.

وی در انتها به سالروز جهانی سالمندان اشاره کرد و گفت: سالمندان در اسلام دارای جایگاهی ویژه هستند که باید همگان به آنان احترام بگذراند و از تجربیات و پختگی آنان استفاده کرده تا درس زندگی بیاموزیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن