در خطبه های مجازی مطرح شد؛ توصیه های رمضانی امام جمعه بجنورد

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه های مجازی خود، انصاف را از فضیلت های کلیدی یک انسان مسلمان خواند و گفت: نباید اجازه دهیم جناح بازی ها موجب شود انسان در جاده بی انصافی بیفتد و سیاسی بازی ها کاری کند از جاده عدالت خارج شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه های مجازی خود، انصاف را از فضیلت های کلیدی یک انسان مسلمان خواند و گفت: نباید اجازه دهیم جناح بازی ها موجب شود انسان در جاده بی انصافی بیفتد و سیاسی بازی ها کاری کند از جاده عدالت خارج شود.

آیت ا… «یعقوبی» بر منصف بودن در زندگی فردی و اجتماعی تاکید کرد و انصاف در معامله، داوری و انتقاد را بسیار مهم برشمرد و افزود: در انتقادها منصف باشیم و کارهای بزرگ را کوچک جلوه ندهیم و همانند رسانه های غربی و برخی از داخلی ها که تحت تاثیر فضای مجازی هستند، عمل نکنیم.

امام جمعه بجنورد به خدمات و اقدامات صورت گرفته از سوی نظام و انقلاب اسلامی در طول این 40 سال اشاره و تصریح کرد: باید منصفانه به انقلاب نمره دهیم و در این مقوله بی انصافی نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی ها انتقاد نمی کنند بلکه انتقام می گیرند و این بی انصافی است زیرا اسلام گفته است عیب دیگران را به گونه ای گوشزد کنید که شخصیت او خُرد نشود.

وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم جناح بازی ها موجب شود انسان در جاده بی انصافی بیفتد و سیاسی بازی ها کاری کند که از جاده عدالت خارج شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با بیان این که اگر فرهنگ انصاف در جامعه دینی نهادینه شود اختلاف ها کم رنگ می شود، اظهار کرد: اگر می خواهیم جامعه به اتحاد برسد و اختلافات کم شود باید منصفانه عمل کنیم.

وی همچنین بهترین روش ساختن و پرورش انسان کامل را هم سو کردن او با انسان های کامل و ترسیم کردن ویژگی های یک انسان کامل دانست و تصریح کرد: در سبک زندگی اسلامی آن چه برای تربیت مهم است توجه به الگوهای مورد تایید پروردگار است.

آیت ا… «یعقوبی» در بخش دیگری از خطبه های مجازی خود از ماه رمضان به عنوان بیمه عمر و دیانت انسان یاد کرد و این ماه را سوزنده و سازنده دانست.

وی ماه رمضان را سفره معنوی با صفایی خواند که تلاوت قرآن، شنیدن، تفسیر و یاد دادن آن همان سفره پهن شده در این ماه است و به مردم توصیه کرد: سر این سفره بنشینید و آن را در خانواده ها پهن  و بچه ها را با قرآن مأنوس کنید.

نماینده ولی فقیه در استان، ماه رمضان را سفره و سفری معنوی دانست و تصریح کرد: فردی که بر نفس خود مسلط شود مسافر و مهاجر واقعی است.

وی سلامت جسم و روح مان را از مزیت های دیگر ماه رمضان برشمرد و تصریح کرد: باید در این ماه از هر چیزی که روح مان را آزرده می کند دوری کنیم، انقلاب فردی باید در این ماه ایجاد شود و از عادت های بد دور شویم و به فکر جامعه باشیم.

آیت ا… «یعقوبی» این ماه را فرصتی برای مبارزه با فساد دانست که مسئولان باید جلوی آن را بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به رزمایش مواسات و کمک مومنانه اشاره کرد و از ورود نخستین کاروان کمک های مردمی به استان خبر داد و افزود: ما نیازمندان را شناسایی می کنیم و به سراغ آن ها می رویم و تاکنون 120 هزار خانوار نیازمند شناسایی شده اند و 13 آشپزخانه اطعام معنوی برای توزیع غذای گرم بین خانواده های نیازمند راه اندازی شده است.وی همچنین به قدرت نمایی سپاه با فرستادن ماهواره به فضا اشاره و از آن در حکم زلزله ای که در کشورهای غربی ایجاد شده یاد کرد و گفت: این اقدام، قدم بزرگی در دستیابی به قدرت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن